Cesty převážně na kole a trochu pěšky

 

Maroko 2013

Retro 2012

Zambie  2010

Alps  2009

Guatemala 2009

Myanmar (Barma) 2008

Etiopie 2007

Jemen 2006

Laos 2005

Muztag Ata 2005 pěšky

Namibie 2004

Kyrgystán 2003

 

 

  Na hlavní stránku

 

Na konci zimy, když už mě nebaví lyžovat na mokrém sněhu a na kolo je zase v našich krajích špatné počasí, vyrážíme na kolo někam do tepla se před sezónou rozjezdit a také poznat jiné kraje a mravy?! Základ naší skupiny tvoří čtyři Lamy, ve skutečnosti ale už jen tři. Dnes je to sice nadávka, ale my jsme si tak začali říkat v době, kdy tomu tak nebylo a doufám, že ta nadávka nevznikla díky nám. 

Zpracovávám stránky postupně od nejnovějších zpět, poprvé jsme byli v roce 1995 na Ukrajině. Postupně přidávám i záznamy z pěších nebo lyžařských cest.

Snažíme se jezdit do zemí a míst, které nejsou ještě zasažené turistickým průmyslem, vidět všechny highlights není prvořadým cílem, ale poznat jak žijí jiní lidé než ti, kteří jsou pověřeni a vycvičeni pro styk s turisty. Pro to je kolo ideálním dopravním prostředkem, protože se tím dostáváme na úroveň domorodého poutníka. Dokonce v Namibii se stalo, že zastavil kolemjedoucí domorodec a nabízel nám čokoládu.

Díky těmto cestám už vím, že v arabských státech nejsou samí teroristi, ale je tam bezpečno a jsou tam pohostinní a přátelští lidé, že v jihovýchodní Asii se na vás všichni usmívají, ale přitom jim moc do smíchu není, že na Kubě nejsou všichni ve vězení, ale mají buď siestu nebo tančí salsu, že v Africe mají docela pravdu, když chtějí, aby jim bohatá Evropa a Amerika pomáhala, když jim kdysi rozvrátili jejich kulturu a způsob života.

 

 

 

 

-->